...

Sakıp Sabancı Eğitim Ödülleri Sahiplerini Buldu

2021-2022 eğitim-öğretim döneminin sona ermesiyle birlikte Adana Sakıp Sabancı Ortaokulu’nda mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Mezuniyet töreninde okulu dereceyle bitiren öğrencilere Sakıp Sabancı Eğitim Ödülleri verildi.

Yarım asra yakın bir süredir eğitime, kültürel ve toplumsal gelişmeye katkıda bulunmak üzere çalışmalarını sürdüren Sabancı Vakfı, Merhum Sakıp Sabancı tarafından 1994 yılında gençlerin eğitim alanındaki başarılarını teşvik etmek amacıyla başlatılan “Sakıp Sabancı Eğitim Ödülleri”ni aralıksız devam ettiriyor.

Adana Sakıp Sabancı Ortaokulu’ndan 2021-2022 eğitim-öğretim döneminde dereceyle mezun olan öğrencilere verilen “Sakıp Sabancı Eğitim Ödülleri” kapsamında üç öğrenciye toplamda 50 Cumhuriyet altını verildi.

Sabancı Vakfı’nın Adana’da temellerini attığı ilk eğitim kurumlarından biri olan Sakıp Sabancı Ortaokulu’ndaki mezuniyet töreni; Yüreğir İlçe Kaymakamı Dr. Mehmet Özel, Adana İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak ve Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan’ın katılımıyla gerçekleşti. Okuldan en yüksek derece ile mezun olan Irmak Besler’e 25, ikincilikle mezun olan Esat Şimşir’e 15 ve üçüncülükle tamamlayan Esra Besler’e 10 Cumhuriyet altını verildi. Okulu dereceyle bitirerek Sakıp Sabancı Eğitim Ödülü’nü almaya hak kazanan öğrenciler, lise öğrenimleri boyunca Sakıp Sabancı Başarı Bursu ile desteklenmeye devam edecek.

Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan mezuniyet ve ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Sakıp Sabancı, çocukların ve gençlerin eğitimi ve gelişimi için yapılan çalışmalara büyük önem verirdi. Bu doğrultuda da Sakıp Bey’in öğrencileri başarıya teşvik etmek amacıyla başlattığı Sakıp Sabancı Eğitim Ödülleri’ni 28 yıldır aralıksız olarak sürdürmeye devam ediyoruz. 50 yıla yaklaşan eğitim geçmişiyle Vakfımızın ilk eserlerinden olan Sakıp Sabancı Ortaokulu’ndan mezun olan tüm öğrencileri ve değerli öğretmenlerini gönülden tebrik ediyorum.’’ dedi.

HABER KÜNYE

İsim : Sakıp Sabancı Eğitim Ödülleri Sahiplerini Buldu
Yayın Türü : Haber
Kategori : Şirket
Tür : Basın Bülteni
Yayın Tarihi : 23.08.2022
Görüntülenme : 125
Haber Kaynağı : TIKLA
Etiketler :
#esra besler
YÜKLENİYOR
YORUM
YAP
ARKADAŞINLA
PAYLAŞ
SAYFAYI
YAZDIR
ŞİKAYET
ÖNERİ